CO PROPONUJEMY  ?!

Mieszanina aktywna dwutlenku chloru

Przygotowanie mieszaniny aktywnej dwutlenku chloru jest czynnością stosunkowo prostą, polegającą na wymieszaniu w pojemniku roztworowym:

  • 1kg preparatu
  • 1kg aktywatora
  • 23 ltr wody

Po 12-24 godzinach otrzymujemy w pełni aktywną mieszaninę dwutlenku chloru o trwałości do 3 tygodni.

W przypadku zwalczania Legionelli w ciepłej wodzie użytkowej stosujemy automatyczne stacje dozowania mieszaniny aktywnej dwutlenku chloru.

Dla uzyskania szybkiego efektu dezynfekcji wody firma AQUA PLUS proponuje usługę wykonania szokowej dezynfekcji instalacji wodnej.

Generator dwutlenku chloru

Dwutlenek chloru wytwarzany jest miejscowo z reagentów ogólnie dostępnych na rynku polskim (9% roztwór kwasu solnego, 7,5% roztwór chlorynu sodowego).

Reagenty dozowane są przez 2 pompki elektromagnetyczne do reaktora. Wytworzony 2% roztwór dwutlenku chloru wstrzykiwany jest pompką elektromagnetyczną bezpośrednio do wody. Uzupełnianie reagentów dokonywane jest samodzielnie przez obsługę i polega na wymianie kanistrów, w których dostarczane są reagenty.

Generator zapewnia stałe stężenie dozowanego roztworu dwutlenku chloru, co zapewnia szybszy efekt zwalczania Legionelli w stosunku do dozowania mieszaniny aktywnej.

Zdjęcie nr12
Zdjęcie Nr16